Євгеній Олексійович Гненний народився 11 січня 1984 року в Чорнобилі-2 – засекреченому містечку в Київській області, за кілька кілометрів від Прип’яті. Його батько служив там на загоризонтній радіолокаційній станції «Дуга». У квітні 1986 року на ЧАЕС сталася катастрофа, і цивільне населення Чорнобиля-2 евакуювали. Тож Євгеній разом з мамою переїхали в Знам’янку, звідки вона родом. А батько хлопця продовжував служити на «Дузі». 1987 року батька перевели в Кіровоград (натепер Кропивницький), і тут вони оселилися сім’єю. Тут Євгеній пішов у перший клас. Спочатку навчався в гімназії нових технологій, а потім – у школі № 8.
Женя дуже добре й багато вчився. За що б він не брався, у нього виходило все. Явний лідер, він був дуже активним в шкільному житті, переможець численних олімпіад. Закінчив школу із золотою медаллю.
Після школи Євгенія прийняли в Академію митної служби (в Дніпрі, тепер – Університет митної справи та фінансів): без іспитів, за результатами співбесіди.
На четвертому курсі Євгеній одружився. Обраницею стала Марина, з якою навчався в одній групі. Спеціальність – менеджмент міжнародних відносин. Вчилися обоє добре, на «відмінно» складали сесії.
Навчаючись в академії, Євгеній Гненний вступив на кафедру військової підготовки в іншому виші: на цьому наполіг батько. Тож юнак отримав диплом про вищу освіту в званні лейтенанта запасу. Направили його на роботу, разом з Мариною, в Кіровоградську митницю.
Декілька років тому Женя звільнився з митниці й зайнявся бізнесом.
Коли почалася війна, Євгеній відправив дружину і дитину в Ужгород, а сам, як офіцер запасу, звернувся у військкомат. Там його направили у Львів, в Академію сухопутних військ. Два місяці Євгеній проходив підготовку на Львівщині. Далі його відправили в Київ. Там саме формувалася 5-та окрема штурмова бригада і Женю зарахували до неї. Перед тим як відрядити на фронт, його вивчили на мінометника. У червні він уже воював на Донеччині. Випущені Євгенієм Гненним міни так влучно лягали у ворожі окопи, що росіяни занепокоїлися і оголосили полювання на нього. А декілька років тому він зовсім не цікавився військовою справою і байдуже ставився до зброї.
У Євгенія Гненного залишилися батьки, дружина Марина та син.
«Ми пам’ятаємо його надзвичайно чесним, добрим, творчим, гарно вихованим та яскравим хлопцем. Коли, на самому початку війни, на фронт йшли перші добровольці – всі знали, що він буде серед них. Так його виховали батьки. Свого сина Максима віддав навчатися до нашої школи», – поділилася спогадами про Євгенія Гненного виконуюча обов’язки директора Ліцею природничих наук Оксана Черепій.
Коли почалася війна, Євгеній відправив дружину і дитину, в Ужгород, а сам, як офіцер запасу, звернувся у військкомат. Там його направили у Львів, в Академію сухопутних військ. Два місяці проходив підготовку на Львівщині. Далі його відправили в Київ. Там саме формувалася 5-та окрема штурмова бригада і Женю зарахували до неї. Перед тим як відрядити на фронт, його вивчили на мінометника.
39-річний боєць був заступником командира штурмового батальйону з морально-психологічного забезпечення.
У червні він уже воював на Донеччині. Випущені Євгенієм Гненним міни так влучно лягали у ворожі окопи, що росіяни занепокоїлися і оголосили полювання на нього.
Євгенія Гненного, у війську цінували не лише як вправного мінометника, а й як мудрого командира.
28 квітня, на Алеї почесних воїнських поховань Далекосхідного кладовища містяни провели у засвіти Євгенія Гненного, який загинув 21 квітня в районі Костянтинівки Донецької області.
Вічна пам'ять Герою!
Своє життя віддав ти Україні –
За Перемогу, за подальший Мир!
Майстерним показав себе у вмінні,
Як воїн і як мудрий командир.
Ти пам’ятав, що офіцер запасу,
Тож ця війна звеліла стати в стрій.
Коли прибув на фронт – тоді одразу
Твій міномет почав прицільний бій!..
Удень, вночі, увечері і вранці –
Ти щедро москалям «вертав борги»:
Лягали міни точно в їхні шанці,
За що тебе боялись вороги!..
В скорботі вся родина і містяни,
Бо ти загинув: мужньо, як Герой…
Знай, що побиті будуть росіяни
І нам журбу ти з Неба заспокой,
Бо за тобою ми усі в скорботі,
Та тільки горді, що такий як ти –
За нас боровся, у кривавім поті
І зміг оцим Величчя досягти!..
Тобі навіки Слава! Пам’ятати
Ми будемо про тебе й в мирний час.
Полеглим – вічна шана! Ці солдати
Є прикладами мужності для нас!